Microsoft zmienia sposób, w jaki framework .NET będzie otrzymywać aktualizacje. Począwszy od październikowej aktualizacji Windowsa 10, oprogramowanie będzie zyskiwać nowe łatki i funkcje w ramach zbiorczych aktualizacji przygotowanych specjalnie z myślą o frameworku, niezależnie od aktualizacji zbiorczych dla systemu. Taki podział da twórcom .NET szansę wydawania nowości w taki sposób, by te były łatwiejsze do przyjęcia na przykład przez administratorów.

O szczegółach zmiany można przeczytać na blogu dla deweloperów. Jak informuje Microsoft, główny powód zmiany to chęć umożliwienia administratorom instalacji tylko wybranych elementów w ramach aktualizacji systemu oraz otwarcie drogi do szybszego reagowania na potrzeby użytkowników i wykryte błędy. Zgodnie z założeniem, nowe aktualizacje zbiorcze dla .NET mają się charakteryzować trzema głównymi cechami.

Po pierwsze, co zasygnalizowano już na wstępie, mają być niezależne od aktualizacji zbiorczych Windowsa, ale ponadto same mają być z definicji zbiorcze, dzięki czemu instalacja najnowszej paczki łatek zaktualizuje wszystkie wersje .NET zainstalowane na komputerze. Na koniec wspomina się jeszcze o regularności nowych aktualizacji, które mają się pojawiać w takim samym tempie jak aktualizacje samego Windowsa 10, z zachowaniem podziału na typy aktualizacji, dzięki czemu na przykład tych związanych z bezpieczeństwem można się będzie spodziewać przede wszystkim w drugi wtorek każdego miesiąca, w ramach Patch Tuesday.

Aktualizacje będą wydawane analogicznie do dotychczasowych aktualizacji Windowsa, toteż instalacja będzie przebiegać za pośrednictwem Windows Update i będzie także dostępna niezależnie dla użytkowników instalujących aktualizacje we własnym zakresie. Microsoft nie wyklucza rzecz jasna odejścia od standardowego terminarza wydawania łatek, o ile konieczne będzie natychmiastowe działanie, na przykład w wyniku palącego problemu związanego z bezpieczeństwem.

Kategorie: Windows

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*