Szanowni klienci, w chwili obecnej dostęp do usług: strony www, poczta, domeny, sklepy nie jest możliwy. Administratorzy pracują nad usunięciem awarii. Z uwagi na charakter prac nie możemy wskazać dokładnej godziny, gdy usługi będą już aktywne. Za utrudnienia przepraszamy.


Niedogodności w korzystaniu z naszych usług związane były z atakiem DDoS na naszą firmę. Żadne z usług ani danych nie są w jakikolwiek zagrożone, a sam atak dotyczył blokowania infrastruktury sieciowej w następstwie czego serwisy utrzymywane w naszej sieci nie były widoczne.

Atak został przeprowadzony w dwóch etapach – po godzinie 22:40 odnotowano pierwszą próbę, której efektem była niedostępność usług. W wyniku prac administracyjnych atak został powstrzymany. W godzinach porannych nastąpił drugi atak, którego siła była największa w historii firmy. Skutkiem ataku była blokada ruchu sieciowego do usług takich jak domeny, hosting stron, poczta e-mail.
home.pl we współpracy z zewnętrznym dostawcą łącz nieustannie pracuje nad przywróceniem dostępu do wszystkich usług. Opisana sytuacja nie ma wpływu na bezpieczeństwo danych umieszczonych na serwerach użytkowników.
Pragniemy przeprosić wszystkich klientów za powstałe utrudnienia.

Jednocześnie będziemy współpracować z organami ścigania w celu ustalenia sprawców dzisiejszego ataku.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*